Oplatí sa v dnešnej dobe vhupnúť do manželstva?

Autor: Lucia Molokáčová | 14.8.2019 o 18:02 | (upravené 14.8.2019 o 21:08) Karma článku: 2,80 | Prečítané:  1043x

V minulosti som bola voči tomuto kroku pomerne skeptická a zaprisahávala som sa, že sa pre mňa táto inštitúcia absolútne nehodí.

Bola som presvedčená, že s mojou povahou a problémami sa nenájde nikto, kto by so mnou vydržal a s kým by som vydržala ja. Od začiatku som čakala, kedy ten chudák muž konečne odhalí všetky moje nedostatky a utečie. To napätie z čakania bolo pre mňa tak neznesiteľné, že som sa radšej bežala kade ľahšie.

Láska je o dôvere, blízkosti, pocite, že viac nie ste sami. Pocite, že viac nechcete byť s niekým iným. Keď si zrazu ukážete svoje šialeno-škaredé JA a zostanete. Dennodenne počúvate množstvo maličkostí, ktoré vás počas dňa postretli a nenudíte sa. Odložíte masky. Je to tak oslobodzujúce. Smejete sa na vlastných vtipoch a máte pocit, že ste sami aj keď je okolo vás množstvo ľudí. Alebo zistíte, že to čo ste doteraz nerobili radi zrazu zvládate ľavou zadnou a to nie preto, lebo sa obetujete, ale preto, lebo chcete.  No nie je to vždy len selanka. Ruka v ruke s týmito pocitmi prichádzajú aj iné. Strach, aby sa mu niečo nestalo, smútok keď je smutný, bolesť keď je chorý. Výmeny názorov, pri ktorých sa razom ocitáte na talianskej pôde. Vymieňate si svoje stanoviská podfarbené vysokou dávkou emócií a v tom „boji“ zrazu zistíte, že nie ste protivníci a napodiv ste schopný zachytiť pohľad toho druhého a vaša pravda nadobúda trošku iný rozmer. Pochopíte sa navzájom (zväčša). 

Hovorí sa, že muži nemusia byť pekní. Je to klišé. Musia. Musia byť pekní krásou, ktorá sa nemení rokmi, ubúdajúcimi vlasmi či väčším bruškom. Je to krása úsmevu, pohľadu očí. Je to stisk pevnej ruku, pocit istoty a zázemia.

Za mňa teda ÁNO. Aj v dnešnej dobe sa manželstvo oplatí. Strašiak rozvodovosti síce straší a odrádza naďalej, ale ja mám na pamäti radu mojej mamy (tí moji sú spolu už vyše 45 rokov takže to beriem ako radu z praxe): "Charakter najlepšie spoznáš v tých zložitých obdobiach života. Vtedy uvidíš skutočnú lásku." Len na pevných základoch sa dá stavať a len tak ľahko sa nevzdávať.

P.S.: Ďakujem, že som ŤA našla a aj za to, že sme od seba neušli (a verím, že to bude spolu napořád).

S láskou Tvoja manželka

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Threema je anonymná, ale prokurátori sú presvedčení, že správy sú od Kočnera

Policajti neprelomili šifrovanie, Tóth im odovzdal Kočnerov mobil.

Dobré ráno

Dobré ráno: Horia pľúca našej planéty, čo sa deje v Amazónii?

Ako súvisí politika s požiarmi.


Už ste čítali?