Mala som sa lepšie učiť...

Autor: Lucia Molokáčová | 28.6.2017 o 21:29 | Karma článku: 5,97 | Prečítané:  1085x

Žijem v krajine paradoxov...alebo som stále nepochopila, ako to tu beží. Dnes mi do mojej mailovej schránky prišli pracovné ponuky. Stačilo zopár klikov a bola som zorientovaná.

Teda sprvu dezorientovaná, ale potom som pochopila, že som sa naozaj mala lepšie učiť.  Do súboru mnou zadaných kritérií sa zmestili ponuky rôzneho typu - od sestry v ambulancii, psychológa, recruitera, asistentky riaditeľa až po kuchára. Výber vcelku „konzistentný“.

Prvý klik šiel na ponuku srdcu a vzdelaniu najbližšiu. Potom nasledoval klik zo zvedavosti. Skoro mi zabehlo.  Aby som bola konkrétnejšia, jednalo sa o ponuky Terapeut pre skupinovú liečebno - reedukačnú terapiu detí s narušeným vývinom reči a spomínanú pozíciu kuchár. Každý má predstavu, čo dané pozície obnášajú a aká forma vzdelania sa pri nich vyžaduje. A podotýkam, že nie, nechcem znevažovať žiadny druh poctivej práce, pretože si vážim každého, kto v tejto dobe poctivo pracuje deň čo deň v podmienkach tohto štátu.

Takže k veci. Práca by mala človeka napĺňať a v neposlednom rade aj živiť. Takže hodím očkom na platy a som doma. Práca terapeuta s vysokoškolským vzdelaním: 700 eur brutto. Kuchár: 1200 netto.

Áno, budem osobná, cítim sa znechutene. Takáto je hodnota práce človeka, ktorý absolvoval 5 rokov vysokoškolského štúdia, následne sa horko ťažko dostal do práce v zdravotníckom zariadení kde si láskavo mohol dorobiť pol ročnú odbornú prax a následne sa za vlastné prihlásiť na 3 ročné špecializačné štúdium...  To nespomínam podmienku kontinuálneho vzdelávania, ktorá sa dokladuje každých 5 rokov a financujeme si ju z vlastného, povinnosť byť registrovaný v komore, čo tiež nie je len tak, pre moje pekné oči a zopár z nás takzvane „nepoučiteľných“ sa ešte  samodeštrukčne rozhodne dokončiť psychoterapeutický výcvik a platiť si ďalšie 4 roky poplatkov...

Ďakujem. Mala som sa lepšie učiť...

To čo nás v tejto práci ešte stále drží je nadšenie a to, že napriek všetkému svoju prácu milujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.


Už ste čítali?